2025-04-30 15:42:12

Én ting nager Power: Ville jeg gerne have givet AGF

Max Power er overordnet set tilfreds med sin tid i AGF, men én ting nager den engelske midtbanespiller. 

Artiklen fortsætter efter annoncen
Annonce
Artiklen fortsætter efter indholdet

3F Superliga - 29. runde

FT

FCM

3 - 1

AGF

Én ting irriterer Max Power, når han ser på sin tid i AGF.

I et opslag på sin personlige Instagram-profil reflekterer den engelske midtbanespiller over sit ophold i det aarhusianske, og her kommer han ind på, at der kun er en enkelt ting, der nager ham. 

- Jeg har virkelig nydt min tid i AGF, og jeg er glad for den oplevelse, jeg har fået. 

- Når du kommer til en klub, ønsker du at bidrage positivt og efterlade klubben et bedre sted, end da du kom. Det mener jeg, at jeg har bidraget til i min tid her, skriver Power, som senere påpeger den ene ting, der ærgrer ham.

- Jeg vil meget gerne sende en tak til fansene for deres behandling af mig og min familie, siden vi kom til byen. Jeg elsker, hvor passioneret I alle sammen er, og min eneste fortrydelse er, at vi ikke giver jer et trofæ i denne sæson. 

Artiklen fortsætter efter billedet

3F Superliga -Én ting nager Power: Ville jeg gerne have givet AGF
Foto: Bo Amstrup/Ritzau Scanpix

- Til sidst ønsker jeg alt det bedste i fremtiden, til dem, der har med AGF at gøre. Jeg vil altid se tilbage på min tid her med glæde. KSDH, skriver Max Power. 

31-årige Power kom til AGF på en fri transfer i september 2024. Han nåede i alt at spille 18 kampe for klubben.

Podcast Cover

Crystal Palace smidt ud af Europa League

Hattrick | Afsnit 156

Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.

Læs mere
-15:02

Artiklen fortsætter efter indholdet

3F Superliga - 29. runde

FT

FCM

3 - 1

AGF

Annonce

Del dine tanker...

Vi vil gerne høre din mening! Del dine synspunkter med os og de andre bold-læsere og bliv en del af debatten.

Start debatten
Annonce