2026-05-27 17:00:00

Flest stemmer: AGF’er scorede årets mål

Kevin Yakob løber med prisen for årets mål i 3F Superligaen, efter at flest har stemt på AGF-profilens missil mod Viborg den 22. februar. 

Artiklen fortsætter efter annoncen
Annonce

Kevin Yakob scorede det bedste mål i den netop overståede Superliga-sæson. 

3F Superligaen oplyser således, at AGF-profilen trak flest stemmer for sin flotte langskudskasse mod Viborg tilbage i februar. 

Fiete Arp og Franculino Djú kom på de efterfølgende pladser, lyder det desuden. 

Kevin Yakobs mål kan ses i videoen nederst i artiklen.

Artiklen fortsætter efter billedet

3F Superliga -Flest stemmer: AGF’er scorede årets mål
Foto: Mads Claus Rasmussen/Ritzau Scanpix

Den 25-årige svensk-iraker nåede i denne sæson 33 optrædener på tværs af alle turneringer med fire mål og tre oplæg til følge. 

Han har kontrakt med aarhusianerne frem til sommeren 2027. 

Podcast Cover

Eriksen får ikke løn af Wolfsburg

Hattrick | Afsnit 175

Christian Eriksens fremtid er fortsat uklar, men grundet en særlig regel har Wolfsburg og danskeren ikke travlt med at finde en afklaring. Wolfsburg betaler nemlig ikke løn til Eriksen.

Læs mere
-14:59

VM2026

Gør VM endnu sjovere

Få ekstra spænding i hver eneste VM-kamp med dit eget managerhold. Sæt holdet inden torsdag d. 11. juni kl. 21.00, og gør alt fra åbningskampen til finalen endnu sjovere at følge.  

Udfordr venner, kollegaer og familie i jagten på håneretten. Når pointene tikker ind, bliver selv de sene gruppekampe umulige at slukke for.

Annonce

12 kommentarer

Se kommentarer
Annonce