3F  Superliga -Lægetjek i gang: Brøndby lejer Rajovic
Foto: Patric Söderström/TT/Ritzau Scanpix
2024-09-02 17:37:04
Foto: Patric Söderström/TT/Ritzau Scanpix

Lægetjek i gang: Brøndby lejer Rajovic

Mileta Rajovic kommer til Brøndby på en lejeaftale for resten af sæsonen, erfarer Bold. 

Artiklen fortsætter efter annoncen
Annonce
Artiklen fortsætter efter indholdet

3F Superliga - 8. runde

FT

BIF

2 - 0

SØN

Brøndby forstærker offensiven med 25-årige Mileta Rajovic. 

Ifølge Bolds oplysninger kommer angriberen til Vestegnen på en lejeaftale for resten af sæsonen fra Watford. 

I skrivende stund er lægetjekket i gang, og når det er overstået, underskriver Rajovic sine papirer med de blågule.

Tipsbladet beskrev tidligere, at Brøndby henter angriberen, men Bold kan altså løfte sløret for, at Brøndby lejer ham i den engelske Championship-klub.

Rajovics historie er særlig. 

I starten af 2023 skiftede han fra Næstved til Kalmar, men efter bare et halvt år, hvor han gjorde det godt for svenskerne, købte Watford ham fri.

Han lavede 10 mål i sin første sæson i Championship, og han er også kommet godt fra start i den her sæson med tre mål i fem kampe.

Podcast Cover

Crystal Palace smidt ud af Europa League

Hattrick | Afsnit 156

Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.

Læs mere
-15:02

Artiklen fortsætter efter indholdet

3F Superliga - 8. runde

FT

BIF

2 - 0

SØN

Annonce

11 kommentarer

Se kommentarer
Annonce