Brøndby forstærker offensiven med 25-årige Mileta Rajovic.
Ifølge Bolds oplysninger kommer angriberen til Vestegnen på en lejeaftale for resten af sæsonen fra Watford.
I skrivende stund er lægetjekket i gang, og når det er overstået, underskriver Rajovic sine papirer med de blågule.
Tipsbladet beskrev tidligere, at Brøndby henter angriberen, men Bold kan altså løfte sløret for, at Brøndby lejer ham i den engelske Championship-klub.
Rajovics historie er særlig.
I starten af 2023 skiftede han fra Næstved til Kalmar, men efter bare et halvt år, hvor han gjorde det godt for svenskerne, købte Watford ham fri.
Han lavede 10 mål i sin første sæson i Championship, og han er også kommet godt fra start i den her sæson med tre mål i fem kampe.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere



Brøndby IF
3F Superliga





































