Harry Wilson, Adama Traoré og Raúl Jiménez fortsætter i Fulham.
Premier League-klubben oplyser torsdag aften, at de har udløst en option og dermed forlænget kontrakten med trioen.
De tre profiler har nu alle kontrakter, der løber frem til juni 2026.
- Jeg er glad for at kunne annoncere, at vi har aktiveret klubbens option for at forlænge kontrakterne med Harry Wilson, Adama Traoré og Raúl Jiménez.
- Harry har været en stor del af den succes, vi har haft under Marco Silva, og han har scoret nogle vitale mål. Det er fantastisk at se ham tilbage.
Artiklen fortsætter efter billedet

- Adama og Raúl kom begge til klubben i sommeren 2023, og deres betydelige bidrag har vist præcis, hvorfor vi ønskede at bringe dem til klubben.
- Jeg er glad for, at alle tre vil være hos Fulham i 2025/26, da vi ser frem til endnu en succesfuld Premier League-sæson, lyder det fra næstformand i klubben Tony Khan.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
Fulham
Premier League



































