
Fulham var mandag aften langt under niveau i begyndelsen af nederlaget til Bournemouth i Premier League.
Det fortalte Fulham-keeper Bernd Leno efter kampen til Sky Sports.
- Det er vores egen skyld, at vi tabte i dag (mandag, red.). De første 20 minutter var vi ikke på vores niveau, vi var heldige, at det kun var 1-0.
- Anden halvleg prøvede vi alt, og vi var meget bedre, men Bournemouth forsvarede godt, forklarede keeperen, der samtidig satte ord på Bournemouths mål.
Artiklen fortsætter efter billedet

- Vi ved, at de kommer med meget energi og fysik, men vi manglede alt i de første 20 minutter, og de straffede os.
Du kan læse om kampen her.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
Fulham
Premier League


































