Hillerød har en julegave til alle fans.
Offensivtalentet Victor Mohr har skrevet sin første kontrakt med klubben, der løber frem til udgangen af 2023.
Direktør Jackie Rasmussen glæder sig over aftalen med det 18-årige talent.
- Det er altid helt specielt at skrive kontrakt med spillere af egen avl og en stor anerkendelse af den proces der er sat gang i med talentudviklingen.
- Victor har nu trænet med førsteholdet de sidste 1,5 år, hvor han har spillet blandet U19, 2. senior samt reserveholdskampe for A-truppen. Det hele kulminerede med debut i 2. division i den sidste kamp mod B93.
- Han har taget store skridt i den tid, vi har haft ham i truppen. Victor er lydhør og arbejder hårdt for tingene. Nu skal han tage det næste store skridt og det er ind i NordicBet Ligaen. Vi er spændte og har store forventninger til Victor.
Hillerød ligger nummer otte i NordicBet Ligaen.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere

Betinia Liga
Hillerød





























