



Leeds og West Ham tog et point hver, da holdene spillede 2-2 på Elland Road onsdag aften.
Hjemmeholdet havde i de døende minutter af kampens overtid chancen for at tage sejren, men Leeds-angriber Rodrigo kunne til sin, holdets og fansenes store ærgrelse se West Ham-keeper Lukasz Fabianski levere en fornem redning.
Efter kampen forklarer Rodrigo, at han for en kort stund troede, at han skulle være matchvinder.
- Jeg havde den afgørende chance, men målmanden leverede en rigtig god redning. Jeg troede, at jeg ville score og blive matchvinder, siger han ifølge BBC Sport.
Artiklen fortsætter efter billedet

- Vi er nødt til at fortsætte og kigge frem mod den næste kamp. Alle kampe er vigtige, og vi ønsker at vinde hver gang. Niveauet i ligaen er super højt, siger angriberen.
Leeds befinder sig i skrivende stund på 14. pladsen i Premier League.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
Leeds
Premier League




































