Næstved Boldklub er godt i gang med at forberede sig på en tilværelse i 2. division, da man den seneste tid har forlænget med flere spillere.
Nu er den næste i rækken af forlængelser så klar.
Næstved meddeler, at man har fået en ny aftale på plads med keeper Jeppe Rømer.
- At skrive kontrakt med en spiller er altid en positiv ting, men at skrive kontrakt med en spiller, som er udviklet i vores eget talentcenter giver bare en helt speciel følelse, siger fodboldchef Kenneth Gangsted til klubbens hjemmeside.
Jeppe Rømer har spillet 14 kampe for De Grønne, og han glæder sig til mange flere.
- Jeg har valgt at skrive kontrakt med Næstved igen, fordi det er den klub, som har udviklet mig gennem årene og som har lært mig meget.
- Derfor ser jeg frem til, fortsat at udvikle mig her og til at hjælpe klubben og holdet med at rykke tilbage i 1. Division, siger Næstved-keeperen.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere

Næstved Boldklub
Betinia Liga


































