Den 5. december er der nok en af de sjovere dage for Gustav Wulff.
Den 16-årige midtbanespiller har nemlig underskrevet sin første akademiaftale med OB, og parterne har nu papir på hinanden de næste to og et halvt år.
I forbindelse med aftalen sætter Tonny Hermansen, der akademichef i OB, ord på det unge talent.
- Vi er rigtig glade for, at vi nu har lavet en aftale med ham. Han har udviklet sig rigtig meget på det sidste, selvom han samtidig har døjet med skader.
- Han har formået at løfte sit niveau og er endt med at være en meget vigtig spiller for vores U17-hold og en dominerende spiller i ligaen, når han rammer sit topniveau, siger Hermansen til klubbens hjemmeside.
Gustav Wulff kom til OB som U11-spiller.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere

OB
3F Superliga

































