OB kan gå store ændringer i møde.
Alene til sommer har mange OB-spillere kontraktudløb, og det er bestemt ikke sikkert, at alle bliver forlænget.
Jeppe Tverskov, Jørgen Skjelvik, Kenneth Zohore og Aron Thrandarson er blandt de spillere, der har kontraktudløb til sommer. Få det fulde overblik her.
Klubbens fodbolddirektør Björn Wesström fortæller til Viaplay, at man til sommer forventer, at otte spillere forlader klubben, og at otte nye kommer ind.
- Man kan se det på to forskellige måder. Man kan se det som en mulighed, men de kommer an på, hvordan man tackler det. Men jeg ser det mere som en mulighed end en udfordring
Artiklen fortsætter efter billedet

- Det er svært at gætte på, hvor mange der kommer til at forlade os til sommer. Otte ind og otte ud måske.
- Jeg tror, vi skal gøre truppen lidt mindre end det, vi har i dag, fortæller Wesström i Viaplay-studiet.
Se kontrakt-snakken i klippet øverst i artiklen.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
OB
3F Superliga




































