2023-10-18 09:40:02

Thisted forlænger med formstærk forsvarer

Thisted har forlænget kontrakten med Jonas Hansen til 2025. Det oplyser klubben på sin hjemmeside.

Artiklen fortsætter efter annoncen
Annonce
Artiklen fortsætter efter indholdet

2. div - 12. runde

FT

THI

0 - 1

HIK

Thisted giver en ny kontrakt til en af holdets forsvarsprofiler.

Jonas Hansen er nemlig blevet belønnet for sin gode form i indeværende sæson og har sat sin signatur på en aftale til 2025.

Det oplyser klubben på sin hjemmeside.

Og den 25-årige forsvarsspiller er glad for, at fremtiden er på plads, men drømmer fortsat stort.

Artiklen fortsætter efter billedet

2. division -Thisted forlænger med formstærk forsvarer
Foto: Bo Amstrup/Boamstrup/Ritzau Scanpix

- Jeg følte, det var den rigtige løsning for mig. Jeg føler, at setuppet heroppe er i den rigtige retning og vi har nogle gode spillere, som kan bygge noget godt sammen. 

- Jeg er også vild med Daniel (Kristensen, red.) som træner. Jeg kan godt lide hans tilgang til tingene og hårdt arbejde betaler sig.

- Det er dejligt at have styr på fremtiden, og så må vi se, hvad den så bringer. Jeg har klart ambitioner om at spille på et højere niveau, men det må vi tage til den tid, siger Jonas Hansen til klubben.

Jonas Hansen har spillet 13 kampe på tværs af turneringer i denne sæson. Fem mål er det blevet til for 2. divisionsklubben.

Artiklen fortsætter efter indholdet

2. div - 12. runde

FT

THI

0 - 1

HIK

Annonce

1 kommentar

Se kommentarer
Annonce