Mathys Tel var ikke inde i varmen under Thomas Frank, og franskmanden lægger ikke skjul på, at der var uenigheder.
I den franske podcast Zach En Roue Libre fortæller Tel blandt meget andet om Thomas Frank.
- Jeg var uenig med Thomas omkring min rolle på holdet, og derfor kunne han ikke lide mig. Han forsøgte ikke at rette op på det.
- Jeg blev forvirret over, hvorfor jeg var så meget på bænken. Jeg følte, at jeg kunne hjælpe holdet mere, end jeg gjorde, siger Tel ifølge GiveMeSport i podcasten.
Artiklen fortsætter efter billedet

Mathys Tel blev fravalgt til Tottenhams Champions League-trup under Thomas Frank, men er nu tilbage i varmen.
Tottenham købte den 20-årige franskmand fra Bayern München i sommer, og i denne sæson er det blevet til små 1.000 spilleminutter fordelt på 27 kampe.
Tel har scoret tre mål for Tottenham i sæsonen.

Riemers nye kaniner
Hattrick | Afsnit 87Brian Riemer har i dag udtaget Danmarks trup til de kommende venskabskampe mod DR Congo og Ukraine. Det er en trup med flere velkendte landsholdsprofiler - men også et par overraskelser.
Læs mere
Tottenham
Champions League



































