Et Facetime-opkald har skabt glæde hos Union Berlins fans.
Onsdag har den tyske hovedstadsklub meddelt, at man har fået en permanent aftale på plads med Wooyeong Jeong, som kommer til fra Stuttgart.
Det har man gjort med følgende video.
Transfer-Reveal der besonderen Art 🤳 pic.twitter.com/6mviKkMRWL
— 1. FC Union Berlin (@fcunion) May 28, 2025
Artiklen fortsætter efter billedet

Jeong har været i Union siden sidste sommer, og direktør Horst Heldt glæder sig over, at den offensive japaner bliver på en permanent kontrakt.
- Wooyeong har i sin første sæson vist, hvor værdifuld han kan være for vores hold med sin spillestil
- Selvom skaden holdt ham tilbage, stod det hurtigt klart for os, at vi ønskede at beholde ham på lang sigt. Vi er overbeviste om, at han vil fortsætte, hvor han slap, efter at han er vendt tilbage.
25-årige Wooyeong Jeong nåede at spille 23 kampe i Bundesligaen for Union Berlin i denne sæson

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
Union Berlin
Bundesliga





























