



Det lignede længe en målløs affære i Premier League-kampen mellem West Ham og Nottingham Forest, men pludselig scorede hjemmeholdet fire mål i kampens sidste tyve minutter.
De to første blev scoret med to minutters mellemrum af Danny Ings, der dermed åbnede sin målkonto for The Hammers - tilmed i sin første start for klubben.
Den engelske angriber var også en glad mand, da han efter kampen talte med Premier League Productions (PLP).
- For at være ærlig, synes jeg at begge halvlege var gode. Vi kunne bare ikke få bolden i nettet i den første.
- Jeg forblev vedholdende, og jeg synes, at vi fortjente sejren. At vi scorede fire var fantastisk.
Artiklen fortsætter efter billedet

- Når bolden er i feltet prøver jeg bare at komme i den rigtige position. Jeg er lidt skuffet over, at jeg ikke scorede flere, men det er en holdsejr, så det er stort for os.
- Det er bare begyndelsen for mig personligt. Hvis vi får tre point, så bevæger vi os den rette vej, siger den 30-årige skarpskytte til PLP.
Med sejren over Forest er West Ham nu to point over nedrykningsstregen.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere

West Ham
Premier League


































