Han er født i 2006 og startede for første gang i midterforsvaret for OB her til aften.
Det var en stor aften for Tobias Slotsager, der var meget tæt på at få den nok bedst tænkelige start i sin OB-karriere, da han pandede et indlæg i kassen undervejs i første halvleg.
Og det var en vild følelse, der gik igennem den 17-årige krop.
- Jeg havde det jo vanvittigt. Jeg har det sindssygt godt jo.
Artiklen fortsætter efter billedet

- Jamen jeg havde overhovedet ikke forestillet mig, at der ville blive dømt offside på noget som helst, så jeg var bare i fuld gang med at juble.
- Jeg når ikke rigtig at vurdere situationen. Jeg ser bare, der er noget tumult inde i boksen, og så kommer den ind igen, så jeg når slet ikke at se noget som helst, fortæller Tobias Slotsager til Viaplay.
Slotsager fik sin debut for OB i søndags, da han blev skiftet ind i nedsablingen mod FCK.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
OB
AaB
3F Superliga



























