Brønshøj kan fredag glæde sig over, at tre rutinerede profiler har forlænget aftalerne med 2. divisionsklubben.
Både Simon Richter, Jamil Fearrington og Kevin Bechmann Timm har nemlig skrevet under på en etårig kontraktforlængelse, og det vækker glæde hos sportschef Thomas Ibsen.
I Brønshøj er vi rigtig glade over, at en så rutineret trio har valgt at forlænge deres kontrakter. Det er vigtigt for divisionsholdet og for klubben, at de bliver hos os, siger Ibsen i en pressemeddelelse.
De tre spillere har tilsammen spillet 206 kampe, hvor den 33-årige anfører Jamil Fearrington står for 112 kampe, Kvein Bechmann Timm på 29 har spillet 63 kampe, mens Simon Richter spillede 31 kampe i den forgangne sæson, efter sit skifte til klubben.
Brønshøjs sportschef oplyser, at klubben har sagt farvel til Anders Qvist, Anton Holse og Saad Abbouch.



Brønshøj Boldklub






























