Manchester United havde kurs mod sejren i søndagens opgør mod Everton.
Men dybt inde i overtiden klappede Evertons Ainsley Maitland-Niles til bolden fra kanten af feltet, som strøg i kassen til slutresultatet 2-2.
Resultatet betyder, at Manchester United blot har vundet én af de første tre kampe i Premier League.
Efter kampen var Michael Carrick tilfreds med Uniteds mentalitet, men han erkendte samtidig, at der fortsat er ting, der skal forbedres.
- Jeg synes, mentaliteten er der. Der er selvfølgelig ting, vi skal blive bedre til som hold. Det er to langskud, som virkelig er to rigtig gode afslutninger set fra deres side. Nogle gange ender den slags afslutninger i hjørnet, men som regel gør de ikke, siger Carrick ifølge Manchester Evening.
Artiklen fortsætter efter billedet

Carrick hæfter sig samtidig ved, at United skal blive bedre til at forsvare sig og lukke færre mål ind.
- Så der er lidt af det. Men vi kan selvfølgelig ikke ignorere det.
- Vi er nødt til at lukke færre mål ind for at give os selv en bedre chance for at vinde kampene, men vi kommer helt sikkert til at kigge på det og fortsætte med at forbedre os, slutter han.
Du kan læse mere om opgøret her.

Bo Svensson afviser FCK-opsigelse
Hattrick | Afsnit 14FC København tog en flot 2-0-sejr over FC Nordsjælland i Parken, hvor et banner omkring en Bo Svensson-opsigelse kom i fokus. Cheftræneren afviser dog, at det kan komme på tale.
Læs mere
Everton
Manchester United
Premier League




























