Kingsley Coman har denne sommer været rygtet på vej videre fra Bayern München.
For et par uger siden lød det, at den tyske storklub angiveligt skulle have tilbudt franskmanden til Barcelona.
Nu tyder noget dog på, at kantspilleren ikke skal videre fra Bayern lige foreløbigt.
Franske L'Equipe skriver i hvert fald, at som de forstår det på Kingsley Comans bagland, er der ikke lige nu bud efter hurtigløberen.
Tidligere på sommeren forlyder det dog, at der skulle have været bud efter Coman fra Saudi-Arabien. Disse har spilleren dog eftersigende selv afvist, da han kun kan lokkes af 'spændende' projekter.
Det være sig angiveligt enten Barcelona, PSG eller en topklub i Premier League, som kæmper med om de sjovere ting.
Men for nu lyder det altså, at Kingsley Coman også er Bayern München-spiller, når transfervinduet smækker i.
28-årige Coman har da også kontrakt tre år endnu med de tyske giganter, som han har spillet 295 kampe, scoret 64 mål og lagt op til 66 scoringer for.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere

Bayern München
Bundesliga



























