3F Superliga -Evander om rygter: Jeg er glad i FCM
2020-07-31 09:23:01
Foto: Getty Images

Evander om rygter: Jeg er glad i FCM

FC Midtjylland-profilen Evander tænker ikke på rygterne omkring hans fremtid, for han trives i FC Midtjylland og har fokus på de kommende europæiske kampe.

Artiklen fortsætter efter annoncen

Evander er rygtet til store europæiske klubber denne sommer, men brasilianeren har ikke umiddelbart travlt med at komme væk fra FC Midtjylland.

22-årige Evander siger i et interview med Herning Folkeblad, at han er glad i FCM og har fuld fokus på de kommende Champions League-kvalifikationskampe.

- Selvfølgelig har jeg drømme, men spekulationer vil altid være spekulationer. Skulle der opstå noget konkret, må klubben at kigge på det. Men jeg er altså glad her. Min fulde fokus er på de kampe og på FC Midtjylland, siger Evander til Herning Folkeblad.

Evander har kontrakt med FC Midtjylland til 2024.


Foto: Getty Images

12 kommentarer

Skriv kommentar
annonce
annonce
annonce
annonce