Sidste spillerunde i Superligaen blev afviklet søndag, og dermed er det tid til den sidste udgave af rundens hold på Bold i denne omgang.
FC Nordsjælland løb med bronzen efter en sejr i Haderslev, og det afspejler sig også blandt ugens 11 udvalgte.
Jens Fønsskov tager sig af ugens træner, mens tre spillere også har fundet vej til rundens hold.
AGF har desuden to mand med efter 6-2-sejren over Viborg, der understregede, at aarhusianerne bestemt ikke havde guld-tømmermænd.
FC København har desuden to spillere med fra 5-0-sejren over Randers FC, mens FC Fredericia, der forlod Superligaen med manér i form af en 4-1-sejr over Silkeborg, også har en duo med.
Artiklen fortsætter efter billedet

Endelig klemmer Luis Binks sig også med for Brøndby efter de blå-gules vanvittige 3-2-sejr i Herning.
Se rundens hold herunder.


Skandaløse scener i Parken: Pinligt for FCK
Hattrick | Afsnit 82FC Midtjylland er danske pokalmestre anno 2026. Ulvene vandt torsdag finalen med 1-0 over FC København, og det er meget sæsondefinerende for begge klubber.
Læs mere

AGF
FC København
Brøndby IF
FC Nordsjælland
FC Fredericia
3F Superliga






































