Tre VM-nationer har fået en bøde af FIFA.
Der er tale om Serbien, Kroatien og Saudi-Arabien, der alle er blevet tildelt store bøder af FIFA.
Serbien har fået en bøde på omkring 150.000 kroner, da man har haft et kontroversielt flag hængende i omklædningsrummet.
Flaget har før skabt stor omtale, det det blandt andet består af et omrids af Serbien, hvor Kosovo dog indgår som en del af Serbien.
Artiklen fortsætter efter billedet

Det skyldes, at mange serbere ikke ser Kosovo som en selvstændig nation, selvom det har været det siden 2008.
Kroatien har fået en bøde på omkring 375.000 kroner, da kroatiske fans har råbt uacceptable ting ned mod banen og fremvist et stødende banner mod den canadiske keeper Milan Borjan, der har serbiske rødder.
Saudi-Arabien har endeligt modtaget to bøder i omegnen af 115.000 kroner, da man i kampene mod Argentina og Mexico fik seks kort i hver kamp.