N'Golo Kante skiftede i vinterens transfervindue til Fenerbahce fra Al Ittihad.
Den 34-årige franske midtbanespiller fik torsdag sin europæiske debut for Fenerbahce, da det blev til et 0-3-nederlag mod Nottingham Forest.
Kante er særligt skuffet over tyrkernes præstation i første halvleg.
- Skuffende. Det var ikke det resultat, vi gik efter. At være 0-2 nede efter første halvleg, er ikke den bedste måde at starte en kampe på, fortæller han til TNT Sports.
Artiklen fortsætter efter billedet

Selv om det bliver svært for Fenerbahce i returopgøret næste torsdag, så vil Kante ikke kaste håndklædet i ringen.
- Det er ikke overstået endnu. Det var kun første kamp, og vi er fortrøstningsfulde forud for det næste opgør. Vi ved, hvad vi skal gøre bedre, slutter han.
Du kan læse meget mere om torsdagens opgør her.

Skandaløse scener i Parken: Pinligt for FCK
Hattrick | Afsnit 82FC Midtjylland er danske pokalmestre anno 2026. Ulvene vandt torsdag finalen med 1-0 over FC København, og det er meget sæsondefinerende for begge klubber.
Læs mere

Nottingham Forest
Fenerbahce
Europa League































