Kaye Furo har blot spillet 192 minutter for Club Brügge.
Alligevel har flere klubber haft øjnene mod den 18-årige angriber, og nu skulle der være bud fra England.
Faktisk skulle Brentford ifølge Het Laatse Nieuws have nået en aftale med Furo, som de betaler 10 mio. euro for svarende til cirka 75 mio. kroner.
Derudover kommer der bonusser oveni.
Furo skulle angiveligt have været tøvende med at forlænge, og det har været med god grund, da han nu rykker til Brentford.
Artiklen fortsætter efter billedet

Alligevel skulle det være en overraskelse, at han allerede skal videre nu og for et stort beløb.
Mediet skriver desuden, at angriberen skal til et lægetjek lørdag i den engelske hovedstad.
Det ser ud til, at Brentford allerede er ved at adressere et angrebsproblem, såfremt større klubber skulle være ude efter Thiago, som har scoret hele 16 Premier League-mål i denne sæson.

Dansk oprejsning i Europa
Hattrick | Afsnit 164Efter en jammerlig første uge for de danske hold i Europa, slog AGF, FCK og FCN tilbage i denne uge, mens FCM skuffede på ny. Vi ser nærmere på koefficientregnskabet.
Læs mereGør Premier League endnu sjovere!
Tror du, du har styr på stjerner, start 11'ere og styrkeforhold i Premier League? I Premier Manager sammensætter du dit eget managerhold, dyster mod venner og får noget på spil i hver eneste kamp – også de kedelige, du normalt bare har kørende i baggrunden.
Vælg dine spillere, ram plet og vind håneretten over venner og kollegaer i Premier Manager. Spillet starter 16. januar 2026 – sæt dit gratis hold i dag.
Med Bold+ får du eksperttips til hver runde fra Andreas Vidførle og Klubhuset.

Brentford
Club Brugge
Premier League
























