Hansi Flick og FC Barcelona er langt fra sikre på en billet til kvartfinalerne i Champions League.
I tirsdagens opgør formåede de at spille 1-1 mod Newcastle, og dermed venter der en særdeles tæt returkamp mod englænderne.
I den forbindelse overvejer den rutinerede cheftræner at ryste posen, når Barca i weekenden møder Sevilla i ligaen.
Det skriver Mundo Deportivo, som også skriver, hvilke navne der overvejes sparet til kampen.
Artiklen fortsætter efter billedet

Marc Bernal, Raphinha og Robert Lewandowski får angiveligt en pause i weekenden, mens det fjerde navn først vurderes helt op til opgøret.
Det er Lamine Yamal, som missede torsdagens træningspas på grund af sygdom, lyder det fra mediet.
Det kan også betyde, at han bliver sparet til LaLiga-kampen, hvor Flicks tropper har et forspring på fire point ned til Real Madrid på andenpladsen.

Tullberg-panderynker og optimisme i FCK
Ugens Suppe | Afsnit 6FC Midtjylland spiller ikke godt. Sådan lyder vurderingen fra panelet, som runder et transferpres i FCM og en Mike Tullberg, der er blevet mere rolig - og nok også mere bekymret.
Læs mere
Barcelona
La Liga

























