2022 er snart forbi, og derfor ser de i OB frem til det nye år, hvor der forhåbentlig kommer til at ske en masse.
Det er i hvert fald OB-fodbolddirektør Björn Wesströms store ønske, og han har flere ting på blokken.
Det fortæller han til OB's hjemmeside.
- Jeg vil have, at vi beslutter os for en tidsplan for at forbedre vores træningsforhold. Jeg ønsker, at OB foretager nogle spillersalg, der genererer midler til at udvikle hele forretningen.
- Jeg ønsker, at vores scouting-aktiviteter er fuldt udviklede på både senior- og akademiniveau. Jeg ønsker, at vi når top-6 og forbereder os på at konsolidere OB på det niveau og derfra tage det næste skridt mod at kvalificere os til europæisk fodbold.
Artiklen fortsætter efter billedet

Wesström kaster desuden i samme ombæring en snor ud til en anden Odense-klub i form af B1909.
- Jeg ønsker også, at OB udvikler et udlejeprogram til trinnet mellem Akademiet og førsteholdet. Jeg ønsker, at OB starter et klubsamarbejde med B1909, siger Björn Wesström.
OB indleder 3F Superligaen i det nye år den 19. februar, hvor Randers FC kommer forbi Nature Energy Park.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
OB
3F Superliga
B 1909




































