International -Olympiakos styrker offensiv med to spillere
2019-01-04 08:11:02
Foto: Getty Images

Olympiakos styrker offensiv med to spillere

Olympiakos har i jagten på PAOK hentet kantspilleren Georgios Masouras og den argentinske angriber Franco Soldado.

Artiklen fortsætter efter annoncen
Annonce

Efter syv mesterskaber i træk har Olympiakos mistet pusten i de seneste sæsoner, og efter 14 runder af indeværende sæson ligger Athen-klubben otte point efter førerholdet PAOK, og det forsøger klubben nu at gøre noget ved.

Olympiakos har således styrket sin offensiv med to nye spillere til offensiven.

Fra Panionois kommer den 25-årige kantspiller Georgios Masouras, der har imponeret med syv mål i 16 kampe i denne sæson, hvilket blandt andet har givet ham debut på det græske A-landshold.

Derudover kommer også den 24-årige argentinske angriber Franco Soldano, der har spillet hele sin seniorkarriere i hjemlandets Union de Santa Fe.

Annonce
Annonce

Del dine tanker...

Vi vil gerne høre din mening! Del dine synspunkter med os og de andre bold-læsere og bliv en del af debatten.

Start debatten
Annonce