Nicolai Flø har været en af profilerne hos Vendsyssel FF i den forgangne sæson, men han kunne ikke gøre noget ved, at klubben i den kommende sæson spiller i 1. division.
Den unge keeper kunne formentlig godt finde sig en arbejdsgiver i Superligaen, men han har intet imod at følge sin klub ned i den næstbedste række, siger han til Nordjyske.
- Man skal selvfølgelig aldrig sige aldrig, men jeg har en god hverdag i Vendsyssel, hvor jeg føler, at jeg stadig udvikler mig, så der skal meget til at lokke mig væk.
- Jeg har brug for at spille kampe, og det er vigtigere lige nu - end at der står superligaspiller på CV'et, siger Nicolai Flø til Nordjyske.
Nicolai Flø blev undervejs i sæsonen bænket til fordel for Michael Tørnes, men vandt siden sin plads tilbage og spillede et flot forår.


Vendsyssel FF


































