Alle PSG's offensive stjerner er efterhånden skadesfri og oppe i gear, og det giver mulighed for at spille med både Maurco Icardi, Neymar, Kylian Mbappe og Angel Di Maria fra start.
Cheftræner Thomas Tuchel overvejer muligheden til tirsdagens udekamp mod Real Madrid i Champions League.
- Det vil være meget modigt, men måske er det på tide. Vi skal beslutte os, og jeg har et par dage at sove på det.
- Det er en balancegang mellem at have tillid og for meget selvtillid, siger Tuchel ifølge Culture PSG og tilføjer om hvem af de fire, der ellers skal på bænken:
- Vi er nødt til vente, inden vi tager beslutningen, hvis vi kun spiller med tre af dem. Det bliver svært, men det er heller ikke tirsdag endnu.
Tuchel stillede med Di Maria, Neymar og Icardi i fredagens 2-0-sejr over Lille, hvor både Kylian Mbappe og Edinson Cavani kom ind fra bænken.