Callum Hudson-Odois sæson er slut.
Nottingham Forest-profilen er blevet opereret for en skade i baglåret, som betyder, at han først er tilbage i opstarten af næste sæson.
På Instagram reagerer englænderen på sin skadespause.
- Operationen var vellykket, men det var bestemt ikke sådan, jeg havde ønsket at afslutte sæsonen på. Men med Guds timing og plan håber jeg at komme tilbage stærkere og bedre end før.
Artiklen fortsætter efter billedet

- Tak for den fortsatte støtte og alle beskederne, jeg sætter stor pris på al kærligheden, og lad os komme i gang med genoptræningen, så jeg kan komme tilbage derude og gøre det, jeg elsker, skriver han.
Callum Hudson-Odoi nåede at blive noteret for 46 kampe i denne sæson.

Superliga-profiler siger farvel
Hattrick | Afsnit 81Real Madrid kaldte tirsdag aften til et højst usædvanligt pressemøde med Florentino Pérez efter dage med kaos, rygter og massiv uro omkring den spanske storklub.
Læs mere
Nottingham Forest
Premier League
































