Skade efter skade efter skade.
Sådan har Wahid Faghirs tid i Vejle Boldklub været, siden han vendte tilbage til Superliga-klubben i sommer.
I det seneste opgør mod Randers pådrog den 22-årige angriber sig endnu en skade og blev skiftet ud i pausen.
Angriberen var ikke på grønsværen til mandagens træning i Vejle, og ifølge TV2 Sport er han ude til den kommende kamp mod FC Nordsjælland.
- Jeg ved ikke, hvor lang tid han er ude. Men han er i hvert fald ude til næste kamp. Det er både Wahid og jeg rigtig kede af, for han har set rigtig god ud i opstarten, siger cheftræner Claus Nørgaard til TV2 Sport.
Artiklen fortsætter efter billedet

Vejle Boldklub jagter vigtige point i kampen for overlevelse, da holdet ligger solidt i bunden af tabellen med 13 point.
Efter vinterpausen har de tabt til både FC Fredericia og Randers.
Fredag møder Nørgaards tropper FC Nordsjælland, som har vundet deres seneste tre Superliga-kampe.

Skandaløse scener i Parken: Pinligt for FCK
Hattrick | Afsnit 82FC Midtjylland er danske pokalmestre anno 2026. Ulvene vandt torsdag finalen med 1-0 over FC København, og det er meget sæsondefinerende for begge klubber.
Læs mere

Vejle Boldklub
3F Superliga


































