
Wolverhampton kæmper i den grad med tingene.
Onsdag led klubben sit syvende Premier League-nederlag på stribe, da klubben på eget græs tabte 1-0 til Nottingham Forest.
- Virkelig skuffende. Jeg er ret vred. De niveauer, vi viste på søndag, kunne vi slet ikke gentage. Vi kom ikke engang tæt på.
- Der var ingen intensitet. Vi tog ikke risici eller spillede fremad nok. Vi spillede alt for forsigtigt.
- Det var næsten som om, vi ventede på at blive slået, og det gør ondt. Der var en lille reaktion i anden halvleg, men ikke nok, forklarede Wolverhampton-manager Rob Edwards efter kampen ifølge Premier League.
Artiklen fortsætter efter billedet

Du kan læse om kampen her.
Wolverhampton har nu blot to point efter 14 kampe og ligger dermed helt sidst i Premier League.

VM Morgenbriefing: USA leverede varen
Hattrick | Afsnit 102Canada sikrede sig det første VM-point i landets historie, mens USA leverede en magtdemonstration i deres VM-åbner mod Paraguay.
Læs mere
Wolverhampton
Premier League





































