Mads Greve er fortid i Vendsyssel FF, da han vender tilbage til Middelfart Boldklub, som har givet forsvarsspilleren kontrakt til sommeren 2026.
Mads Greve kom til Vendsyssel FF, for anden gang i karrieren, fra Vejle Boldklub i sommerens transfervindue i 2021, hvor han samlet i begge sine perioder i klubben har optrådt 227 gange med 10 mål til følge.
Han havde sin første periode i Vendsyssel FF fra 2013-2017.
- Det er meget specielt og vemodigt efter mere end syv fantastiske år at skulle forlade en klub som Vendsyssel FF.
Artiklen fortsætter efter billedet

- Jeg har virkelig nydt tiden i det nordjyske og ser tilbage på rigtig mange gode oplevelser både på banen, men også udenfor banen, hvor rigtig mange gode mennesker i og omkring klubben har gjort hverdagen i klubben helt unik, fortæller Mads Greve i en pressemeddelelse og fortsætter:
- En kæmpe tak skal derfor lyde til spillere, trænere, holdledere, fans, de frivillige og medarbejderne i Idrætscenter Vendsyssel som er med til at gøre klubben til det, den er. Jeg glæder mig til at følge med og ønsker alt det bedste fremover.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
Vendsyssel FF
Middelfart Boldklub
Betinia Liga



































