Da Kylian Mbappé kilede sig ind bag det danske forsvar og sikrede Les Bleus sejren, betød det også videre avancement for det franske landshold.
Da øvrige resultater har medført, at Frankrig er så godt som sikre på førstepladsen har landstræner Didier Deschamps mulighed for at rotere lidt i den stjernespækkede trup, han råder over.
Og ifølge det velinformerede medie L'Equipe har Deschamps i sinde at gøre netop dette før kampen mod Tunesien.
Det ventes at Eduardo Camavinga starter på venstrebacken ved siden af William Saliba, der starter ved siden af den genvalgte Raphael Varane.
Artiklen fortsætter efter billedet

Benjamin Pavard ventes at tilbageerobre sin plads fra Jules Koundé, mens veteranen Steve Mandanda ser ud til at få en kamp i målet.
På midten kunne Youssouf Fofana erstatte sin tidligere holdkammerat Aurélien Tchouaméni, og så erstatter Kingsley Coman Ousmane Dembele.
Kampen mellem Frankrig og Tunesien spilles samtidig med Danmarks skæbnekamp mod Australien onsdag eftermiddag.