



Erik Hamrén er vendt hjem til AaB, hvor han for 15 år siden var en stor succes, men lørdag fik den karismatiske svensker ikke en optimal start på sit nye ophold i klubben.
AaB blev sendt hjem fra AGF med et sviende 1-3-nederlag, hvor særligt anden halvleg var præget af, at aalborgenserne ikke kunne bide sig fast i kampen.
Efter kampen talte Erik Hamrén lige ud af posen i TV3 Sports studie.
- Vi er et bundhold, og det ser man også lige nu. Vi skal ikke snakke top seks eller den slags: Vi ligger i bunden. Det findes der en forklaring på – vi har ikke været gode nok. Så det handler om at blive bedre.
Artiklen fortsætter efter billedet

- Jeg synes der er mange mærkelige beslutninger i dag individuelt set. Selvfølgelig også som hold - det har jeg lidt lettere ved at acceptere, for vi har haft to dage til at arbejde på det, så det, forstår jeg bedre, ikke fungerer.
- Vi er nødt til at komme til flere scoringsmuligheder, og så er vi nødt til at forsvare bedre, end vi gør i anden halvleg. Jeg er tilfreds med vores defensive men ikke vores offensive spil i første halvleg.
Erik Hamrén skal forsøge at komme tilbage på sejrskurs, når OB venter hjemme i Aalborg efter landskampspausen.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
AGF
AaB
3F Superliga





































