Kun med Bold+
Når der skal kigges på transferemner i denne uge, er det de 4 europæisk spillende klubber, der har fokus. Med 2 kampe i næste runde og et efterfølgende meget overkommeligt kampprogram, er det AGF og FCK, der ligner de mest interessante klubber.
Fællesholdets 4. runde resulterede igen i fremgang og holdet avancerede til en placering som nr. 1.021 (Top 4%).
3 gode valg til runde 5
Her er 3 spilleranbefalinger fra Klubhuset til runde 5.
Den billige
Oskar Fenger, Brøndby IF - Angriber (2,7 mio)
Til bare en enkelt runde er Oskar Fenger et godt køb. Han bør igen være foretrukket og med Brøndby som rundens største favorit, er han blandt de mest sandsynlige målscorere selvom han stadig har først skud på mål i sæsonen til gode.

Must Have
Magnus Jensen, FC Midtjylland - Forsvar (3,1 mio)
Enormt målfarlig og med en dobbeltrunde næste gang, så er Magnus Jensen et must have til denne runde. Han er købt for at skulle spille nu og her, så Magnus Jensen bør også spille i begge dobbeltrundekampe.

Anførervalget
Runa Norheim, FC Nordsjælland - Forsvar (3,9 mio)
Man spiller igen ikke uden Runa Norheim i denne runde og skønt FC Nordsjælland ikke er største favorit i runden, så er Norheim i topform og ekstrem målfarlig.

Klubhusets Miniliga
Deltag i Klubhusets miniliga og dyst mod Mads Junker, Vidførle og Boilesen i jagten på 1. pladsen.
Tilmeld dig Miniligaen her.


3F Superliga