Luca Kjerrumgaard har italiensk interesse.
I hvert fald skriver transferjournalisten Gianluca Di Marzio, at Torino er interesseret i OB-angriberen.
Der bliver ikke meldt noget om et bud fra Torino, men der skulle blive arbejdet for at få en handel i hus.
Kjerrumgaard var den altoverskyggende profil for OB i sidste sæson, hvor han blev topscorer i 1. division, mens han også blev kåret til årets profil i rækken.
Nu må tiden vise, om de gode præstatoner gør, at han tager næste skridt denne sommer.
Artiklen fortsætter efter billedet

Sikkert er det dog, at OB allerede har polstret deres offensiv. Noah Ganaus og Fiete Arp er kommet til som nye angribere.
Truppen råder også over Jay Roy-Grot, og dermed har Alexander Zorniger altså flere muligheder helt fremme.
22-årige Kjerrumgaard er et produkt af OB's akademi, og han har kontrakt til sommeren 2027.
Bevis det i Super Manager!
Superligaen starter igen den 18. juli – og det bliver endnu federe, når du har dit eget managerhold med i kampen.
I Super Manager – Efterår 2025 vælger du dine 11 favoritspillere, skifter ud mellem runderne og dyster mod vennerne i miniligaer.
Pludselig betyder mandagskampen alt – og håneretten er kun ét clean sheet væk.
Sæt hold nu og gør Superligaen endnu sjovere.
Med Bold+ får du adgang til skarpe managertips til hver runde!

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
OB
Torino
3F Superliga

































