Nicolai Boilesen har fået styr på fremtiden.
Forsvarsspilleren lagde i sommer støvlerne på hylden efter flere grimme og langvarige skader, men han bliver alligevel i Superligaen.
Boilesen er nemlig blevet ansat af TV 2, hvor han skal være med til at dække den bedste danske række.
TV 2 Sports indholdschef Kristian Hyldgaard fortæller til TV 2's egen hjemmeside mere om valget af Boilesen.
- Der er få, der er tættere på Superligaen end Nicolai, og det kommer uden tvivl til at løfte vores dækning, at Nicolai bliver ekspert på vores platforme.
Artiklen fortsætter efter billedet

- Han er en rigtig dygtig formidler og analytiker, der med sit rolige og smittende humør altid skaber en god stemning i udsendelserne - tilføjet masser af substans, siger han.
Superligaen starter denne weekend.
Bevis det i Super Manager!
Superligaen starter igen den 18. juli – og det bliver endnu federe, når du har dit eget managerhold med i kampen.
I Super Manager – Efterår 2025 vælger du dine 11 favoritspillere, skifter ud mellem runderne og dyster mod vennerne i miniligaer.
Pludselig betyder mandagskampen alt – og håneretten er kun ét clean sheet væk.
Sæt hold nu og gør Superligaen endnu sjovere.
Med Bold+ får du adgang til skarpe managertips til hver runde!

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
3F Superliga

































