2024-07-29 10:27:39

Vejle-angriber træner med hos B.93

Vejle Boldklub oplyser, at Andreas Bredahl træner med hos B.93, da angriberen er ved at afsøge sine muligheder for spilletid.

Artiklen fortsætter efter annoncen
Annonce
Artiklen fortsætter efter indholdet

3F Superliga - 2. runde

FT

BIF

2 - 1

VB

Andreas Bredahl er på vej væk fra Vejle Boldklub igen.

Det tidligere FC Nordsjælland-talent skiftede til klubben for to år siden, men har ikke grebet chancen.

I seneste sæson blev Bredahl lejet ud til Nykøbing FC, og nu skifter angriberen muligvis til B.93.

- I sidste sæson optrådte Andreas Bredahl for Nykøbing FC på en lejeaftale, og nu afsøger den 21-årige angriber igen sine muligheder for spilletid. 

Artiklen fortsætter efter billedet

3F  Superliga   -Vejle-angriber træner med hos B.93
Foto: Vejle

- Han træner med B.93 i den kommende periode og har allerede været i aktion for Østerbro-klubben i en træningskamp, skriver Vejle på det sociale medie X.

Bredahl står i alt noteret for seks optrædener i Vejle-trøjen.

Podcast Cover

Crystal Palace smidt ud af Europa League

Hattrick | Afsnit 156

Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.

Læs mere
-15:02

Artiklen fortsætter efter indholdet

3F Superliga - 2. runde

FT

BIF

2 - 1

VB

Annonce

1 kommentar

Se kommentarer
Annonce