hej til folket herinde. Jeg er egentlig ikke herinde for at debattere, har bare nogle enkelte spørgsmål til nogle Milan kyndige mennesker som jeg går ud fra i er.
Jeg har selv været Milan fan i over et årti, har dog aldrig været i Milano og se en kamp. På mandag rejser jeg til Milano og vil selvfølgelig gerne ind og se 1. hjemmekamp. Der sikkert nogle af jer som har prøvet samme tur, så hvordan fungere det med billetter, er der boder på kampdagen hvor man kan købe, skal man gøre det hjemmefra, eller i shoppen. Hvad nemmest?
Og hvordan fungere det med Milanello hvor langt er det fra stadion? Og går man bare ind eller hvordan hænger det sammen?
Ved godt i sikkert har svaret på disse spørgsmål før, men det ville være en kæmpe hjælp at få nogle imput fra nogle som har taget turen før. På forhånd tak og forza Milan.