Snak

Mere indhold efter annoncen
Og? Pointen har jo hele tiden været at han ikke tidligere har reageret på mediernes "løgne" om hans forhold til Milan?

Kom nu Rosso, dit svar til mit oprindelige indlæg står jo netop utrolig svagt, nu når Donna alligevel føler trang til at gå ud og nedtone dagen Raiola tweet. Hvis det var som du skrev, så havde vi jo ikke hørt mere fra Donna idag. Og slet ikke noget der åbner op for en forlængelse, som du også mente ville blive holdt skjult. Den her må du sluge
https://media.giphy.com/media/hrlkHUl2PQhtC/giphy-downsized-large.gif
Hvad er det for løgne omkring hans forhold til Milan? Han har afvist at forhandle en kontrakt. Det har medierne meldt ud.
Det er mig bekendt sandt.

At han må følge op, opstår jo kun fordi medierne umiddelbart efter pisker en historie op om at forlængelsen nu er død.

Du skrev at det var foruroligende at Donnarumma skrev noget om Raiola men ikke om Milan.
Det er jeg helt uenig i.
Den eneste grund til at man skulle synes det, er hvis man ukritisk hopper med på mediecirkuset.

Hvis man lige skræller alle sensationshistorierne væk, har Donnarumma afvist en løgn i medierne.

Da samme medier udsender endnu en løgn (at det skulle betyde endeligt farvel til Milan), går han ud og dementerer dette også.

Det er derfor nok dig der må indse at du var lige hurtig nok til at købe ind på mediernes click bait.
Og nu påstår Donnarumma i et nyt tweet, at hans Instagram-konto er hacket. Opslag om at genoptage kontraktforhandlinger er slettet.
Det er eddermame en saga med nogle twist det her. Anklager om vold mod spillerens familie, tweets med undertoner af en romance mellem Raiola og Donnarumma og nu et hacker-angreb. Hvad bliver det næste?
Hvad fanden er det for cirkusforestilling ? Ene bizarre hændelse efter den anden. Pinlig og amatøragtig forestilling.
Haha, der skal jo sælges aviser Milanistas.

Senest har Madridistas brændt naller på at tro på, hvad medier skriver om Ronaldo´s "afgang".

Sagen med Donna har dog helt sikkert ikke forløbet, som den skulle. Han fortjener dog bare, at hans egne udtalelser bliver vægtet meget højere end mediernes postyr. Han har jo givet udtryk for, at han vil blive i Milan, hvorfor han vil forsøge at få genforhandlet det trods forløbet.
Donna har givet udtryk, offentligt, for mangt og meget det sidste halve års tid. Det er endnu til gode at se ham agere efter sine udtryk.
Raiola på Twitter: "Donnaraiola x haters 1-0 - Whats next?"
Det må være Putin´s hackere der er på spil igen.

Jeg kan ikke huske at have oplevet et mere bizart forløb i en kontraktforhandling. Og det er næppe gavnligt for forhandlingsmiljøet mellem parterne med de her beskyldninger på kryds og tværs gennem medierne.
Rosso du forstår jo slet ikke pointen, pointen er jo at han nærmest har gjort en dyd i ikke at respondere på udtalelser vedr ham og Milan, altså også historier der siger at han vil til Madrid for en enhver pris osv. Når han så går ud ved første historier der betvivler hans forhold til Raiola så er han straks ved tasterne.

Jeg har overhovedet ikke taget stilling til hvad medierne har tolket på Dobnas Tweet, jeg er udmærket i stand til at selv at danne mig en mening ud fra infamøse tweet. Så nej jeg er ikke gået i nogen click bate fælde

Donna må være uintelligent hvis han ikke kan se hvad tavshed/ikke tavshed udsender af signaler.

https://media.giphy.com/media/hrlkHUl2PQhtC/giphy-downsized-large.gif
annonce