Snak

Mere indhold efter annoncen
Carlos Bacca: Marseille byder 15 mil Euro for Bacca. Milan vil have 20 mil Euro. Forhandlingerne fortsætter.

Kilde: Calciomercato.com
Grande Milan!
Hvis Bacca ikke var så belastende, så ville jeg hellere beholde ham som backup end betale latterlige 30 mio. euro for en snart 30-årig Kalinic.
Mojn do!
Biglia: Alt skulle nu være løst mellem Milan og Lazio omkring Biglia. Der tales om en pris mellem 18-22 mil Euro inkl. bonus. Biglia har netop forladt det argentinske landshold, og er nu på vej til Rom. Det er kun et spørgsmål om tid, inden han skriver under med Milan.

Kilde: Gianluca Di Marzio


Fantastisk nyhed her først på dagen.
Grande Milan!
Di Marzio beretter om at en delegation fra Everton har fundet vej til Milano og skal forbi vores hus også. Mon ikke både Niang og Deulofeus situationer vendes til det møde.
Jeg er ikke fan af nogen af de to spillere, men kan vi lave en form for byttehandel, så har vi trods alt en spiller til venstre kant.

Deulofeo er udmærket, men jeg ser ham ikke i start 11´eren.
Mojn do!
Gusten: Jeg håber, at du har ret. Han er bestemt det største målmandstalent i verdenen, dog er Plizzari også ret god, så i worst-case scenario. Så lad os bare smide Plizzari ind.
Lentini@
En byttehandel ville være kanon, intet mindre. Lad os håbe på sådan en løsning.
Bacca er værdi sat til 20 mio euro, så det må være mindste prisen for at undgå tab. Hvis Marseille allerede har budt 15 mio euro, så findes der nok en løsning. Spørgsmålet er mere om Bacca... gider Marseille!
Carlos Bacca: Valencia er også inde over Bacca.

Kilde: Calciomercato.com
Grande Milan!
Lucas Biglia: Købet skulle gerne være en realitet i dag eller i morgen.

Kilde: Milan News


Fantastisk med stort F!
Grande Milan!
annonce