Snak

Mere indhold efter annoncen
For at hægte Molinaro bagfra. Berøringen ikke så stor, men jeg synes den er der. Mit problem hænger bare sammen med at trækket Molinaro tager er så langt at han imø. aldrig når den, hvorfor rødt kort er forkert. Desmere var der offside på Amauri som lægger pasningen.
2-0 Pazzo.

Molinaro vist ud.
Mojn do!
Hvorfor pokker har vi ikke spillet sådan her hele sæsonen?????
DEJLIGT at se SES lave 2 mål, kæft faroaen har været savnet. Og flot af Van Ginkel at fremtvinge straffesparket og afleveringen.
Men vi får også pladsen til det og Inzaghi er blevet udvist sikkert derfor.


Off-topic: Ifølge en journalist, som vis kilde sagde at: Seedorf skulle til Milan og Mancini tilbage til Inter, så påstår han at Emery har skrevet under. Det ville være klasse!! Mon det kan være at Galliani skal til Spanien for at at mødes med ham eller hans team?
Det tror jeg helt klart, han skal. Tror faktisk også, det er spin fra Berlusconis side, at han er så sikker på at hente Carlo.

Galliani blev i dag spurgt af en journalist om, hvorvidt han skulle til Madrid "for en italiener", hvortil han svarede: "Jeg svarer dig på fransk."
... med er afsluttende \´Touche\´. Hvad det så end skal betyde.

Man må håbe aftenens SES-scoringer er et positivt varsel fremadrettet.
Ancelotti sidder jo ikke til et pressemøde og siger han vil videre. Tror nu godt jeg ved hvad han kan lokkes med, skulle han blive fyret. Han skal blot have en clausul, der lader ham smutte , hvis landstræner jobbet bliver ledigt. Det er jo almindeligt kendt at det er hans største drøm, og det sidste han mangler. Men hvorfor ikke tage milan i mellemtiden. Jobbet er næsten garanteret succes efter de sidste to år. Det er landstræner jobbet der får ham til at tøve
Milan siden 92 Fck siden 98 Hader usportslig optræden elsker passionerede spillere
Jamen, hvis han gerne vil være landstræner for Italien efter 2016. Så glem ham og hent Emery eller en anden.
Har også læst at han skal opereres men om det bliver en hindring for jobbet ved han ikke engang selv. Tror nu stadig på at han tænker på italien efter conte, og jeg kan godt forstå ham.
Milan siden 92 Fck siden 98 Hader usportslig optræden elsker passionerede spillere
annonce