Dejligt vi er foran. Kønt er det ikke, vejret gør det ikke heller ikke let at spille bold - banen er tydeligvis meget glat.
Vi vågner dog op til sidst og se hvad der sker når man spiller bolden fremad!!!
Shit jeg har aldrig set et milan hold spille så mange bolde tilbage i banen som dette... det er helt vildt at se på!
Men dejligt Kessie vågner op og viser vejen frem, Kalanic misser desværre endnu engang og bidrager generelt ikke med en skid.
Hakan er helt forfærdelig at se på spille. Han bidrager med INTET, håbløse boldtab, håbløse afleveringer og kæmper ikke en skid. Ud med ham tak, gider simpelhen ikke at se på det lort han kommer med.
Bornini bliver man også træt af, men han kæmper sku da i det mindste og spiller ude af position til hans forsvar. Men alt går langsomt for ham når han modtager bolden i venstre side.. skal kun spille højre wingback ellers skal han være på bænken.
Donna, Bonucci, Romganoli, Kessie og tildels Suso og Monty fortjener ros - resten skal stramme sig gevaldigt op.