Snak

Mere indhold efter annoncen
Er Barney Stinson den samme som rygteidioten Stinson?
fck-medløber.
moderator
Mht. Mussis, så vil da da være fint, hvis han får succes i San Lorenzo. Det er mig ligegyldigt, for faktum var, at han overhovedet passede ind hos os. Ingen selvdisciplin og en irriterende attitude, men han er selvfølgelig en ung gut, der kom med en misforstået opfattelse af, hvad det vil sige at være professionel i Europa. Derfor kan han sagtens være glimrende i argentinsk fodbold.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Bagud 1-0 til Mlada efter fem minutter. Den gode optakt fortsætter.

- Når. 2 min senere 1-1 - Ludwig.

- Jeg er enig, repos. Det ærger mig dog stadig, at han ikke fungerede.

- For de interesserede var det, ikke overraskende, Pelle Nilsson der stod og sov på dødbolden, der førte til målet til Mlada. Jeg mister snart toldmodigheden med den mand. Hvordan kan man med så meget erfaring være så hamrende usikker?
København.
moderator
Ja, det var røværgerligt, for det sådan en transfer vi havde skreget efter længe. At være i stand til at hente direkte uden et andet europæisk mellemled. Jeg tror såmænd også, at han var scoutet godt, men det var måske svært at forudsige, at han ikke magtede at leve som en professionel. Den argentinske liga har trods alt et fint niveau, så vil ikke klandre den sportslige sektor lige her.

Det har der til gengæld været rig lejlighed til, når man konsekvent har hentet Tippeligaflops. Jeg får stadig lange løg af tænke på, at vi har deponeret 30 mio. kr. for PPD og Mos, som var direkte ubrugelige. Det er fandme helt sort, især når det var alle andre, end CV, var tydeligt, at de ikke passede ind, og havde niveau.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
"Ja, det var røværgerligt, for det sådan en transfer vi havde skreget efter længe. At være i stand til at hente direkte uden et andet europæisk mellemled. Jeg tror såmænd også, at han var scoutet godt, men det var måske svært at forudsige, at han ikke magtede at leve som en professionel. Den argentinske liga har trods alt et fint niveau, så vil ikke klandre den sportslige sektor lige her."

- Fuldstændig enig. Det er virkelig sådanne transfers, der hungres efter. Jeg klandrer så sandelig heller ikke scouting sektoren, da alle faktorer rent faktisk pegede i en positiv retning. Det virker ikke som om, at det arbejde kunne være udført bedre.

"Det har der til gengæld været rig lejlighed til, når man konsekvent har hentet Tippeligaflops. Jeg får stadig lange løg af tænke på, at vi har deponeret 30 mio. kr. for PPD og Mos, som var direkte ubrugelige. Det er fandme helt sort, især når det var alle andre, end CV, var tydeligt, at de ikke passede ind, og havde niveau."

- FCK står for at opretholde den økonomiske balance i Norge.


Jeg kan desuden anbefale, at slå over på TV3sport2, da det er som at se en serie 3 kamp. Der bliver råbt, skreget, skældt ud og så krydret med en portugisisk dommer, der taler cirkus-engelsk, er det en fin oplevelse. Kampen viser desuden samtlige af de fejl, vi har haft hele sæsonen - ingen forbedring overhoved.

- Toutouh scorer til 2-1 på et relativt flot og velopbygget angreb.

- Amankwaa scorer til 3-1 på et decideret flot gennembud og slutprodukt.

Lidt sjovt jeg nåede at sige, at der absolut ingen forbedring var, hvorefter man laver et flot opspil og angreb og Amankwaa laver et succesfuldt gennembrud med slutprodukt. Hvad bliver det næste? En af vores angribere scorer?
København.
Ja, det er ret underholdende at høre, hvad der bliver råbt på banen.

Og så bliver vi forkælet med mål jo.
Det dejligt man hører Zanka styrer holdet bagfra.

Hvis han bare lægger den arrogante spillestil fra sig, er han "danmarksklasse".

- Endnu bedre at Stephan er på kassen igen.
København.
Missede det 1. kvarter af kampen. Var det et godt mål Pierre Bengtsson scorede efter 8 minutter? Grafikken på skærmen har vel ret? :D

http://imgur.com/mLjkbOX
moderator
Zanka er god, men sjovt nok, så deles den opfattelse ikke af ret mange andre end FCK´ere. Hans attutide har åbenbart skygget for hans præstationer på banen. Men, det er da underholdende, når den slags tager overhånd.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Det var et ok mål. Lidt tilfældigt, men det tæller jo stadig!
København.
annonce