Snak

Mere indhold efter annoncen
Midt midt er død. Der er parkeret 50 millioner i Stage og Robert, og Falk og Zeca er to af de aller bedste midtbanespillere i superligaen.
Jeg er dog med at hente Dominik Kaiser på en fri til næste sæson.

Der kommer heller ikke flere centerforsvarere. Vi har 3 Ståle tror på og Haarh.

Skulle der ske mere var det fordi en eller anden klub ville købe Thomsen fri, men hvorfor skulle de det?
Har de der lufthavn/fly/spottet på Østerbro historier nogensinde været sande? Udover Svia hvor der så kom en englænder på tværs.
Spændende led Oviedo hvis det er rigtigt. Jeg tror stadig det er en fornuftig transfer med Oviedo.
Højere niveau end de rygter som kommer fra SL og samtidig en af de få som kan træde ind i klubben fra dag 1 og ovenikøbet kender en del fra staben og truppen
Hvem kender Oviedo fra stab og klub - er der ikke kun Bengtsson tilbage nærmest?
Han kender Bengtsson og N´doye fra truppen i FCK og Bjelland fra sin tid i Nordsjælland, fra staben kender han selvfølgelig Ståle, Bård wiggen, Per Wind, Antonsson, Kvist, Kim C, Storskov, Boesen, Johan Lange, og vores Fys´ere.

Derudover render Nordstrand og Hjalte bo også rundt i klubben som han også kender fra FCN og FCK.
Så mener da at det er ret trygge omgivelser han kommer ind i.
Han fik et halvt år som talent med Ståle, Anton, Bård, Kvist og Damen. Hjalte var ude på det tidspunkt. Per Wind var målmandstræner dengang. Hvilken rolle har Nordstrand nu?

Han kender sikkert Storskov, Boesen, Lange og flere andre men det virker ikke til at være så meget det burde gøre en forskel?

Det er jo ikke som at samle Cornelius, Zanka og Delaney igen hvor man ved der var noget relation.

Jeg har ikke set ham spille længe, men jeg frygter alle skaderne har gjort ham Bengtsson langsom.
Det er jo ikke som at samle Cornelius, Zanka og Delaney igen hvor man ved der var noget relation.


Hold kæft hvor kunne det ellers være fedt.
Kvist raus.
Planke med mindre Oviedo har mistet det ene ben er der ingen chance for ham er Bengtsson langsom..
Nej det er selvfølgelig ikke som at hente inkarnerede FCK´ere tilbage, men jeg mener stadig at det må have en kæmpe fordel.
Han fik også et år i klubben inden han blev lejet ud. Han og Nordstrand blev lejet til FCN fra 28/1-2011 til 30/6-2011. Nordstrand er assistent for u-17 holdet nu.

Så vidt jeg ved fik han da også et år med Hjalte? Skiftede han ikke først i januar 2011?

Jeg mener heller ikke at det er et direkte succeskriterie, men vi har generelt har problemer med at integrere spillere fra dag 1 som ikke kom fra Skandinavien, og der plejer at gå 6-12 måneder før vi rigtigt kan føle os trygge ved spilleren. Oviedo kender klubben, spillemåde, spillere, stab osv, og jeg synes personligt at han er bedre end hvad vi ellers kan samle om i DK(som ellers kan integreres hurtigt).
Jeg er også bare desperat efter at få noget ind til den position og helt hurtigst muligt, og helst en som kan træde ind i truppen hurtigt.

Jeg har heller ikke set ham længe men vil stadig hellere have ham end Højer eller hvad der ellers er af muligheder i DK

Du har ret, han kom et år før jeg troede.
annonce