Snak

Mere indhold efter annoncen
Skrevet af Brætmand
Mange rygter nu! Forhandling om Ox og så skulle vi være ude efter en 18 årig spiller fra Nice.

Spændende om vi får Ox! Det ville være konge!

- og kant kan han også spille. ;)
Skrevet af Wise1964
Det vil jeg sgu se før jeg tror det mht Ox - men lækkert hvis den kunne gå hjem (han er dog nødt til st få en ny hår stylist i den pæne ende af London)

Jeg forstår så ikke helt en budkrig på en 18 årig forsvarsspiller fra Nice??
Nisi Dominus Frustra ...
Skrevet af Dr. Def
Ham sarr fra Nice skulle være et kæmpe talent og de har jo lige haft en fremragende sæson hvor de længe lå og kæmpede om bronzen
Proud fan of Chelsea FC since 1999!! 19-05-12 the best day of my life :)
Skrevet af Benniersej
De store drenge skulle desuden også være ude efter ham den 18-årige (Barca og Real Madrid) Så et eller andet må han da kunne
Skrevet af Brætmand
Ham fra Nice kender jeg overhovedet ikke, men måske er han en ny Zouma?

Ox ville på alle måder være genialt. Han vil ikke forlænge og har kun 1 år tilbage af kontrakten. Det burde kunne lade sig gøre.
Skrevet af Slettet(432058202410)
Synes sku tit det er op og ned med Ox i kampene. Men ved hvem - Kan være et nyt kapital kan være med til at forbedre hans spil. Det taler for han kan spille en del positioner, men ingen tvivl om han skal oppe hans spil. Ingentvivl om hvis jeg var Ox - Ville jeg klart vælge en klub, når der er udsigt til fast spilletid. Det vil helt sikkert kunne hjælpe ham at få noget kontinuitet.

Med 1 år tilbage af kontrakten - Skal prisen også være der efter det. Ellers kan vi vente og allerede sikre ham på en fri transfer.

Ham den 18 årige fra Nice - Har en frikøbklausul på £36M - Som markedet er lige nu, er det nok det der skal til for at Nice skiller sig af med ham.

Captain America. FCM
Skrevet af Brætmand
Jeg synes også Ox mangler at tage den til næste niveau, men han er uden tvivl spændende. Han kan spille en del positioner men det ser ud til at wingback befandt ham godt. Det der nok bekymrer mig mest er alle de skader der også ødelagt en del for ham samt at han ikke rigtig har fået fast spilletid, men han ville alligevel pynte på vores hold.

Som du selv siger, så bør han kunne erhverves til et nogenlunde beløb med 1 år tilbage.
Skrevet af Slettet(432058202410)
Ser ud til United skal diske op med £50M - Hvis de vil have Matic.
Captain America. FCM
Skrevet af Slettet(100838201910)
Det bliver et pænt nej tak. Både til 30 og til 50 mio.
Skrevet af Geddar , moderator
Fingrene fra Ox!

Hvad skal i i øvrigt med Sarr, hvis vi nu antager der er noget i rygterne? I mangler vel ikke unge midterforsvarere?

Han er dog super interessent. Allerede før sidste sæson var han fremhævet som en af de spillere man virkeligt skulle holde øje med i Frankrig.
https://kortlink.dk/sudv
Skrevet af Slettet(432058202410)
Nå City er enige med Monaco - Mendy bliver den dyreste forsvarsspiller.
Captain America. FCM
Skrevet af Brætmand
Det forstå at smide penge efter forsvarsspillere. City må være vanvittige favoritter til mesterskabet. Når man har et forsvar til 2 mia så kan man kun floppe. Det er jo fuldstændig sindssygt.

Godt køb, desværre. Forstår ikke vi ønsker at betale mere for Alex Sandro som ikke er bedre.

Kan vi hente Ox og en mere ser det godt ud.
Skrevet af Flava
Pedro ser veloplagt ud i dag
Skrevet af ENGOLE
Hvis ikke snart reglerne bliver lavet om omkring målmænd og deres involvering i spillet, er der noget helt galt. Det er skræmmende at vi igen og igen og igen skal se en målmand fuldstændig SMADRE igennem en modspiller når han går ud i feltet, og helt absurd, bliver der dømt frispark til målmændene hver eneste fucking gang.
We love you Chelsea, we do! KTBFFH!
Skrevet af Slettet(432058202410)
Pedro ser veloplagt ud i dag


Han er så udgået efter 29 minutter.
Captain America. FCM
Skrevet af Benniersej
1-0 willian
Skrevet af Benniersej
2-0 michy
Skrevet af Flava
Batman!
Skrevet af Benniersej
3-0 michy av av
Skrevet af Flava
Morata bliver en fantastisk backup til Michy..
annonce
0