Snak

Mere indhold efter annoncen
Kan ikke se kampen. Hvorfor blev Dave og Ikke Iva skiftet ud?
The Blues. The Hornets. The Fire. Paulo Ferreira #19
Kan ikke se kampen. Hvorfor blev Dave og Ikke Iva skiftet ud?


Fordi Mou har tabt sin sut fuldstændig.

Edit:
Jeg kan ikke stave Danmarsk.
Ikke overraskende vælter de igennem vores højreside, hvor Ivanovic atter engang må agere statist. Fabregas er ikke eksisterende og vi mangler i den grad en balancespiller på midtbanen, selv mod hold som Crystal Palace. Skræmmende så ringe vi er blevet. Ny målsætning må være en top 4 plads. City ligner et hold der ikke har tænkt sig tilbage.

Tæt på 0-2. Ivanovic tog sig lige en lur igen.
come on Chelsea
Så blev vi endelig straffet for elendigt forsvarsspil og manglende skarphed i offensiven. CP kommer selvfølgelig igennem i højre side, slår et indlæg ind på midten som Azpi får tacklet ind i en CP´er, og bum, 1-0 CP.

Dog må man give Mou kredit for at være ganske frisk. Ud er gået Willi, Azpi, og Matic. Ind er kommet Falcao, Kenedy og RLC. Nuværende opstilling må vel nærmest kaldes 3-4-3 eller 3-1-3-3. Costa, Falcao, Pedro, Haz, Kenedy inde samtidigt og kun RLC på den defensive midt er jo næsten på FM-niveau.
Ser heller ikke kampen, men mon ikke han er slået om i en 3-5-2. ??
Fordi Mou har tabt sin sut fuldstændig.


FIFY
Fordi Mourinho elsker Ivanovic ligegyldigt hvor mange mål han koster.

Står der ligefrem i Mourinhos kontrakt at han skal fucke op i denne sæson? Det til grin det her
Hvorfor blev Dave og Ikke Iva skiftet ud?

Fordi Mou spiller med tre i bagerste kæde og kanterne som wingbacks. Ivan kan i teorien spille CB, selv om han ikke viser det lige nu.
Hold da kæft, Falcao scorede. What the fuck?
Falcao? Målscorer?

Woooooaahhhh whats going on here?
annonce