Snak

Mere indhold efter annoncen
Skrevet af ( O )
Barca har styret hele kampen. Folk bliver ved med at snakke om Liverpool har kontrol men der havde barca allerede scoret.
Skrevet af UTG-1986
.
Politik ud af fodbold!
Skrevet af cabra.
De er godt nok gode.

Messi er god, ja. Resten af holdet har ret klare mangler, derfor skaber Liverpool også så mange chancer.
Skrevet af Lezcano
Han har bare en syg sparketeknik.
Kæft hvor er Messi bare vild
Skrevet af Martinovic
Barca har styret hele kampen. Folk bliver ved med at snakke om Liverpool har kontrol men der havde barca allerede scoret.


Ahh. Liverpool startede bedst og sad også på de første 20-25 minutter i anden halvleg.

Barca har ikke været tre mål bedre.
Mojn do!
Skrevet af Amaoso
Kampen viser netop et pisse ordinært Barcelona hold, og så har de messi.
Skrevet af Black Spider
Lidt skidt at fantastiske Liverpool er bagud 3-0 mod et pisse ordinært Barca-hold. Hvad blev der af den vanvittige Liverpool-offensiv, der bare hamrer mål ind?
Skrevet af ( O )
Suarez er verdensklasse, Ter Stegen er verdensklasse, Alba er verdensklasse og Busquets er verdensklasse.

Det er fem med Messi.
Skrevet af Amaoso
fuldstændig enig spider, man ved Barcelonas eneste trussel er messi, så skal han også bare lukkes ned.
Skrevet af cabra.
Suarez er sgu da ikke verdensklasse - og har ikke været det i flere år.
Skrevet af Xtrandmeidahl
Kærligheden er forskellen. Mane har en chance, der ligner Suarez. Suares scorer Mane skyder 5 meter over. Salah har frit skud fra 3 meter og brænder, Messi pløkker et frispark ind fra 35 meter.

Der er klasser til forskel på de afgørende spillere. End of story!
Skrevet af Slettet(051121201502)
Suarez er da godt nok ikke verdensklasse længere. Han er et omvandrende brokkehoved.
Alt, jeg siger, er rigtigt.
Skrevet af RobertTheRobber
Der er kun én af de 5 der har vist sig som verdensklasse her til aften.
http://makeagif.com/yr8SVy http://worldsoccertalk.com/wp-content/uploads/2013/05/frank-lampard-203-goal.gif
Skrevet af Mr P. Ness
Hvordan lukker man Messi ned på et frispark fra 27-30 meter?
Skrevet af Geddar , moderator
@Amaoso

Nå ja. Resten er jo boldmongoler. Utroligt hvor mange gode hold, der har svært ved ved at lukke dem ned, når det kun er Messi der kan noget.... Er du retarderet?
https://kortlink.dk/sudv
Skrevet af Martinovic
Satme nogle vilde tacklinger Vidal laver.
Mojn do!
Skrevet af tue69
Men tåbeligt at reagere sådan af Mane. En karantæne i returen er ikke lige sagen.
Skrevet af a j o o b a
Jeg kan bare ikke fordrage Barcelona. De spiller ikke specielt godt, men de vinder 3-0. Total misvisende :) Fint nok de vinder i aften, men 3-0? Hvorfor skulle man gide at se returkampen?
"Maradona good; Pelé better; George Best."
Skrevet af mirakelmix
Suarez´s mål var verdensklasse. Ter Stegen og Alba lige så. Men holdet er ordinært (på det her plan - hvilket bevares er lidt selvmodsigende). Messi bærer bare så vanvittigt meget på sine skuldre!
Skrevet af CPH-Hotspur
Det er sgu nogle år siden, at Suarez har været verdensklasse. Han er blevet så tung, at han ligner en, der har spillet en hel kamp + forlænget i første halvleg. Væk er det gode antrit og den glimrende boldkontrol.
Før var han primært bare skingrende sindssyg i sin opførsel, men nu er han primært bare fisset, fordi han ikke vil indse, at han ikke er, hvad han har været.
"To defeat an enemy you must know them. Not simply their battle tactics, but their history, philosophy, art." - Grand Admiral Thrawn https://www.youtube.com/watch?v=48H34ukFe8g
annonce
0