Snak

Mere indhold efter annoncen
Hvis Angan lærer seg å sette ballen i mål har man en angriper av internasjonalt kaliber.

Dont get me wrong - han er topscorer - men han trenger 10-12 sjanser før han scorer. Til gjengjeld kommer han seg alltid til 10-12 sjanser, da han har et rykk og en teknikk fra en annen verden.

Han og Kim Ojo er to angripere som setter middelmådighetene Mos og Pape helt i skyggen!
Det skulle være Kim Ojo, skulle det være en af de to. Ikke dermed sagt at han er bedre end David Angan (det ved jeg intet om), men typemæssigt er det den første af slagsen vi har brug for, skulle Dame N´Doye blive solgt.

Dews beskrivelse af David Angan, leder tankerne hen på Sibusiso Zuma, som også havde et touch og nogle træk af en anden verden - men han skulle bruge mange chancer for at score et mål. Vi har i øvrigt lidt af det samme i Cesar Santin, dog i mindre udtalt grad. Han har ikke helt så godt et touch, kan ikke helt så let sætte en modstander af, men til gengæld scorer han mere flittigt.
Kan man mon håbe på, at det der trabz-salg, medfører de tager sig sammen, får leveret et ordentligt bud, og DameN-sagaen kan være ovre.
Boomer by proxy. Synes en stork er grim med langt næb.
men han trenger 10-12 sjanser før han scorer. Til gjengjeld kommer han seg alltid til 10-12 sjanser, da han har et rykk og en teknikk fra en annen verden.
Det er FCMs Sly du beskriver der.
@Repos

så røg Goian til Eintracht Frankfurt
Is it cold in his shadow?
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Og vi har formentlig end ikke været i nærheden af, blot at overveje, om det var en man skulle kigge nærmere på.
@Matias

sikkert ikke, det var bare i forhold til Repos´ ønsker om det gode tranfer vindue
Is it cold in his shadow?
moderator
Nej, Lars Højer og CV er formentligt slet ikke klar over situationen i Rangers.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Er der en situation i Rangers? Kan man ikke holde ferie efter man har ansat en træner, uden at der kommer alle mulige overraskelser?
QPR - Og ignorerer (u)tilfreds, så godt jeg kan.
Seneste rygter fra Tyrkiet om N´Doye og Trabzon er at den er 99% i orden. Pris 6 mille.

Men som altid, rygter. Og de tyrkiske medier har ikke ligefrem haft fingeren på pulsen indtil videre i denne sag.
Annonce