Snak

Mere indhold efter annoncen
Moi efter ramadanen er svær at adskille fra Ankersen efter en kontraktforlængelse.

Jeg savner de rotationer der tidligere var i begge sider. Angrebsspillet virker så forkrampet.
Batman Close. London W12.
Moi er blevet besynderligt usynlig på meget kort tid
Synes både Claesson og Moi skal ud. Ind med Mattson og Roony

men det er bl.a. de konstante bolde ind i AGF’s felt, der er med til, at vi ikke indkasserer 100 omstillinger imod


Helt enig! Det har en betydning. Jeg synes bare ikke det klæder FCK ikke at tro på at man er bedst, teknisk-, aflevering- og tempomæssigt. Men tænker mere på hvordan modstander kan gøre ondt på en.

Derfor er jeg helt enig i at det er bedst i den situation vi er i lige nu, fordi man ikke formår at være bedst til sin egen gameplan, men jeg synes godt nok ikke det klæder FCK.

Det klæder naturligvis FCK og at kunne spille Corner på den måde og som har spillet de seneste kampe, men det kunne ret beset heller ikke blive meget dårligere.

Generelt er denne "worst case" tænkning jo passende for situationen, men det hæmmer i den grad offensiven.
“Jeg har ingen anelse om hvad der foregik!?! Men jeg deltog selvfølgelig...”
Vi har været farligst i kampen når Achouri har sat en mand og sendt flade bolde ind i feltet.

Der har bare ikke været nogle FCK´ere på de rigtige positioner inde i feltet.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Nej nej nej nej….

For helved da os Corner.
Så ser vi da ikke Falk og Mattson før tidligst 10 minutter før slutfløjt
Det er aldrig en skam at tabe til et bedre hold. At man så er havnet i en situation, hvor FCK ikke bare over en enkelt kamp, men generelt, er et dårligere hold end AGF - ja, det kan man så drøfte i et fanforum på bold.dk
Lægger mine penge på at vi først får Corner at se igen i næste sæson.
Success is temporary loyalty is forever PS: Tag en tur i skoven 🌲 med Bo Henriksen når du er gnaven.
Og så røg Corner og Ankersen.

På mange måder forudsigeligt. Svært at spille fodbold hvis man ikke kan sprinte.

Ankersen har overrasket mig positivt, respekt! Men igen siger det meget og niveauet for stilen og såillet at det er en spiller som ham der lige pt. Synes at være bedst mand.
“Jeg har ingen anelse om hvad der foregik!?! Men jeg deltog selvfølgelig...”
Ja tak!!!!

Edit. Øv..
Annonce